هواپیمائی گردشگری بنفشه خوی, خرید اینترنتی بلیط هواپیما،بلیط چارتر و بلیط قطار رجا، رزرو بلیط هواپیما بنفشه و خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی از معتبرترین ایرلاین‌های ایران و جهان

براي دريافت برنامه حرکت و قيمت کليه قطارهاي شرکت رجا در نوروز 1397 ، مربوط به بازه زماني 96/12/25 الي 97/1/15،   اينجا  را کليک کنيد .

مقررات صدور بليت نيم بها

 1.  صدور بليت نيم بها براي جانبازان عزيز و خانواده‌هاي معظم شاهد (با ارائه‌ي اصل كارت شناسايي معتبربنياد) دركليه‌ي مراكز فروش امكان‌پذير است.
 2.  براي كودكان ۲ تا ۱۲ سال تمام ،بليت نيم بها صادر مي‌شود.
 3.  براي مسافرت كودكان زير۲ سال بدون اختصاص جا، ۱۰درصد بهاي بليت دريافت مي‌شود. درصورت تقاضاي جا براي اطفال زير دو سال، بليت نيم بها براي استفاده در كوپه والدين صادر خواهد شد.
 4. مقررات ابطال و استرداد بليت در مراكز فروش
 5.  بليت تا يك‌ساعت پس از صدور، به شرط عدم حركت قطار و بازبودن مراكز فروش، در مركز صادر كننده‌ي بليت با پرداخت كامل بهاي آن به مسافر قابل ابطال مي‌باشد.
 6.  تا ۱۲ روز قبل از حركت قطار، ۹۰درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 7.  از ۱۲ روز قبل از حركت تا ۳ساعت پيش از حركت قطار، ۷۰درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 8.  از ۳ساعت مانده به حركت تا لحظه‌ي حركت قطار۵۰درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 9.  استرداد بليت پس از حركت قطار امكان‌پذير نمي‌باشد.

 

تاخير قطار كه منجر به جا ماندن مسافر از قطار بعدي شود:

در صورت تأخير بيش از زمان معين كه منجر به جاماندن مسافر از قطار بعدي شود، چنانچه فاصله بين ورود قطار قبلي و حركت قطار بعدي بيش از ۳ساعت باشد و همچنين هر دو بليت به نام مسافر باشد، وجه كامل بليت قطار بعدي پرداخت يا مسافر با قطارهاي بعدي اعزام مي شود. چنانچه اين تأخير منجر به اقامت در شب شود، هزينه اقامت و غذا به عهده رجا مي باشد. در صورت اعزام با قطار درجه‌ پايين‌تر مابه التفاوت بليت به مسافر پرداخت مي‌شود و در صورت اعزام با قطار درجه‌ بالاتر، مابه التفاوت از وي دريافت نمي‌شود.

 

نكات مهم در خصوص مسافرت با قطارهاي بين‌المللي

 1. مسافر بايد ۳ ساعت قبل از حركت قطار براي انجام امور گمركي يا تحويل توشه خود در ايستگاه مبدا حضور داشته باشد.
 2. حمل بار تجاري با قطار ممنوع است.
 3. مسافران مي بايست از حمل يا پذيرش توشه‌ي ساير مسافرين خودداري نمايند، در غير اين صورت به هنگام بروزهر گونه مشكل در خصوص بار مذكور مسئوليت آن به عهده‌ي ايشان خواهد بود .
 4. تهيه بليت قطارهاي بين الملل و مقررات مربوط به آن بليت با ارائه گذرنامه معتبر و به نام مسافر صادر مي‌شود و حق استفاده از آن مخصوص صاحب بليت است.
 5. مسافرت كودكان زير ۴ سال بدون اختصاص جا ، رايگان است. ( در صورتي كه براي مسافر زير ۴ سال در قطار نياز به جاي جداگانه باشد بايد نسبت به خريد يك قطعه بليت نيم بهاء به‌نام او اقدام نمود.(
 6. بليت براي كودكان ۴ تا ۱۰ سال نيم ‌بها محاسبه مي‌شود. اين تخفيف شامل كوپن خواب نمي‌شود.
 7. هزينه بليت مسافران ( اعم از ايراني و خارجي ) به وجه رايج كشور فروشنده دريافت مي‌شود.
 8. تغيير تاريخ حركت تا ۴۸ ساعت قبل از سفر امكان‌پذير بوده و براي بعد از اين زمان تنها مي توان بليت را استرداد كرد.
 9. با رعايت شرط فوق تغيير تاريخ براي بار اول رايگان و دفعات بعد در مدت اعتبار بليت( تا ۶ ماه پس از تاريخ صدور) با پرداخت هزينه كوپن خواب امكان‌پذير مي‌باشد. تغيير تاريخ تنها براي تاريخ‌هاي باز در سيستم و در صورت موجود بودن بليت در آن سفر امكان‌پذير خواهد بود.
 10. در صورت عدم استفاده از بليت پس از صدور، مي‌توان آن را با كسر كسورات، مطابق با تعرفه بين المللي راه‌آهن‌هاي خاور ميانه، استرداد نمود.
 11. استرداد بليت در روز صدور آن بدون كسر وجه انجام خواهد شد. مشروط بر اين كه روز صدور بليت با روز حركت قطار يكي نباشد.
 12. مدت اعتبار بليت‌هاي انفرادي براي استفاده، ۶ماه و مهلت استرداد آن تا ۶ ماه بعد از تاريخ حركت قطار مي‌باشد.

 

توجه : مسافر بايد عوارض خروج از كشور را قبل از سفر در يكي از شعب بانك ملي (شماره حساب سيبا ۲۱۱۰۱۰۰۲۵۰۰۰۹ قابل پرداخت در كليه شعب بانك ملي در سراسر كشور) پرداخت نمايد.

 

يادآوري‌هاي مهم حمل خودرو

 ۱- پذيرش خودرو براي اعزام از مبدأ حركت از ۸ صبح تا حداكثر ۱ ساعت مانده به ساعت درج شده بر روي بليت مي باشد.

۲- هنگام تهيه‌ي بليت براي مسيرهاي بلند(مانند مشهد- اهواز) پيش بيني زماني لازم براي تأخيرهاي احتمالي، تخليه‌ي واگن و بارگيري مجدد آن در ايستگاه واسط (تهران) و رعايت بند ۱ صورت گيرد.

۳- خودرو هنگام تحويل به انبار بايد داراي موجودي بنزين مطابق با حداكثر يك چهارم ظرفيت باك خودرو باشد.

۴- براي رعايت ايمني خودروها، سر باتري در مبدأ جدا و در مقصد مجدداً نصب مي‌شود.

۵- امكان حمل خودرو با ارتفاع بيش از ۱۵۸ سانتي متر و عرض بيش از ۱۸۰ سانتي متر وجود ندارد. همچنين اين محدوديت شامل خودروهايي مانند پاترول، پاجيرو، جيپ و ... مي‌باشد.

۶- براي رفع مشكلات در مقصد، قبل از بارگيري كليه‌ي نواقص يا آسيب ديدگي قبلي خودرو و كسري لوازم به مسؤولان اعزام اظهار شود.

۷- به محض اطلاع از ورود خودرو به مقصد نسبت به ترخيص و تحويل خودرو با در دست داشتن مدارك مثبته (كارت ماشين ، كارت شناسايي معتبر) اقدام در غير اين صورت بعد از ۲۴ ساعت اوليه تا ۶ روز ،روزانه ۱۵۰۰۰ريال و از روز هفتم به بعد روزانه ۳۰۰۰۰ريال بابت حق توقف و هزينه انبارداري محاسبه و دريافت خواهد شد.

۸- براي تحويل خودرو كارت شناسايي يا شناسنامه خودرو معتبر و منطبق با مندرجات در بليت ضرورت دارد وخودرو به كسي تحويل خواهد شد كه بليت حمل خودرو به نام او صادر شده است. و از تحويل خودرو به افراد غير و بدون مدارك مثبته خودداري خواهد شد .

۹- در صورت تأخير در تحويل خودرو در مقصد تا ۲۴ ساعت تاخير در تحويل خودرو ۵۰درصد كرايه برگشت داده مي‌شود و در صورت عدم تحويل خودرو در مقصد ۱۰۰درصد كرايه برگشت داده مي‌شود.

۱۰- براي دريافت خسارت تاخير متقاضيان محترم مي‌توانند با به همراه داشتن اصل لاشه بليت و كارت شناسايي معتبر با مراجعه به آژانس‌هاي سراسر كشور نسبت به دريافت خسارت اقدام كنند.

۱۱- درصورت مفقود شدن بليت حمل خودرو طبق مقررات بليت المثني صادر مي‌شود.

۱۲- اطلاعات مورد نياز حمل خودرو با قطار اعم از: تاريخ و ساعت حركت ، شماره قطار ، زمان و شرايط تحويل خودرو و... جهت اطلاع آنها برروي برگه بليت حمل خودرو درج مي‌شود.

شرايط استرداد بليت حمل خودرو

• استرداد ۹۰درصد بهاي بليت تا  ۱۲روز قبل از حركت

• استرداد ۷۰درصد بهاي بليت از  ۱۲روزقبل از حركت تا ۳ساعت مانده به حركت

• استرداد ۵۰درصد بهاي بليت از ۳ساعت مانده به حركت تا زمان حركت

• بعد از حركت درج شده روي بليت و بارگيري خودرو بليت حمل خودرو قابل استرداد نمي‌باشد.

 

 

BanafshehTravel@

با خیال آسوده برای سفر برنامه ریزی کنید. با عضویت در کانال های ارتباطی ما در شبکه های اجتماعی از تورها و بلیط های لحظه آخری با خبر شوید. بهترین و با کیفیت ترین خدمات گردشگری را از ما بخواهید.